Dlaczego małe sklepy znikają z rynku?

Niestety bardzo często się zdarza, że małe sklepy bankrutują. Spowodowane jest to coraz większą konkurencją ze strony wielkich sieci supermarketów oraz rosnącymi podatkami.

Obecnie możemy zauważyć, że bankrutuje więcej sklepów niż powstaje nowych, więc tendencja jest w pełni spadkowa. Nie pracujemy po to, aby jeszcze do tego dokładać i za to płacić. To już jest kompletnie niezrozumiałe. Upadek sklepu nie kojarzy się także dobrze dla osób, które być może mają problemy z pracą lub nawet pracują w takim sklepie. Dlaczego? Takie osoby muszą poszukać nowej pracy. To nie jest dobre, gdyż w takim momencie tracą one dochód, który być może powodował, że standardy życia były utrzymywane na wysokim poziomie. Oczywiście nie na najwyższym.

Praca w sklepie nie generuje aż tak wielkich przyjemności. Jeśli jednak będziemy mieli bardzo niskie ceny i dobry sposób na reklamę to może nam się udać poprowadzić nasz biznes, w przeciwnym wypadku może być bardzo ciężko. Najlepiej jakby sklep był naszym drugim, dodatkowym źródłem dochodu.