Po książkę do księgarni czy biblioteki?

Księgarnie to bardzo specyficzne sklepy. Najczęściej dostępny jest tylko jeden asortyment to znaczy książki. Dla wielu osób księgarnia nie jest ciekawym miejscem. Dla innych to istny raj. To właśnie tam spełniają swoje marzenia o zakupie pięknie oprawionej trylogii Sienkiewicza czy też innej kolekcji z klasyki literatury.

Książki to również towar, który przyciąga do siebie nie tylko wyglądem, ale i zapachem. Są na świecie osoby, które uwielbiają zapach farby drukarskiej i czasami wchodzą do księgarni bez zamiaru kupna, ale właśnie po to żeby sobie powąchać nowe książki.

Oczywiście taki pasjonat rzadko wychodzi później bez książki. Bo właśnie tak działa ich magia. Jak już raz wejdzie się do księgarni to można oddać wszystko za jedną książkę, która została upatrzona na wystawie. Zakupy w księgarni przynoszą wiele radości, nawet gdy kupujemy dzieciom podręczniki. Mimo wysokiej ich ceny, widok roześmianej buzi, której właśnie kupiliśmy czytankę może sprawić, że faktycznie poczujemy radość z takich zakupów.