Reklamujesz towar? Musisz mieć przy sobie paragon

Jest nieodłączny w przypadku reklamacji. Bez niego żaden zwrot towaru nie będzie uznany. Mowa tutaj o paragonie. To tylko dowód zakupu, ale w niektórych przypadkach nic bez niego nie załatwimy.

No bo jak zwrócić coś co po pierwszym użyciu po prostu się rozpadło. Albo nam się zwyczajnie nie spodobało. Dowód zakupu w postaci paragonu musimy dostać w każdym sklepie. A od nas zależy czy go weźmiemy.

Lepiej jednak go zabrać, bo jeśli okaże się, że kupiona przed chwilą śmietana ma nieważny termin ważności to bez paragonu jej nie zwrócimy. Paragon ma również inne zastosowania. Bardzo często na jego podstawie ustala się ile potrzeba nam pieniędzy na kolejne zakupy spożywcze. Bo jeśli ciągle kupujemy to samo, w tym samym sklepie to raczej ceny również będą podobne, dzięki czemu bez problemu da się stworzyć taką podstawową listę zakupów.

Jeśli gwarancja na jakiś zakup obejmuje kilka lat to pamiętajmy, żeby paragon skserować. Niestety zdarza się, że niektóre paragony bardzo szybko blakną,a wtedy z reklamacji nici.