Zakupy w dużych sieciach, czy lokalnych sklepikach?

Jaka jest różnica między sklepami osiedlowymi a marketami? Ogromna. Jednak wiele osób zauważa tylko jedną. Otóż wiele mówi się o tym, że ceny w sklepie osiedlowym są o wiele wyższe niż w markecie.

Tymczasem musimy pamiętać, że właściciel sklepiku zamawia mniej towaru niż market i logiczne jest, że dostaje mniejszy rabat. Przez to ceny są wyższe. Jednak jest jeszcze jedna różnica. W sklepie osiedlowym zakupy zrobimy szybko i bez tracenia czasu w kolejkach. A to jest naprawdę duży atut. Dla wszystkich tych, którzy nie cierpią tłumów, sklep osiedlowy jest idealny. Do tego bardzo często zdarzają się rabaty dla stałych klientów, dzięki czemu wiele osób robi zakupy taniej niż w markecie.

Jeśli ktoś uważa, że to niemożliwe to niech sprawdzi to na własnej skórze. Karta stałego klienta upoważnia do tańszych zakupów, rabatów oraz brania udziału w wielu loteriach, które odbywają się na terenie takiego sklepu. Poza tym robiąc zakupy w jednym miejscu, w końcu stajemy się rozpoznawalni i zdobywamy nowych znajomych.